Čištění kanalizace

Víte, kdy budete potřebovat čištění kanalizace?

Ucpaná kanalizace je velkou nepříjemností pro všechny zúčastněné.  Nejenže z ní vychází nepříjemný zápach. Z důvodu ucpání může vás i vaše sousedy zaplavit páchnoucími splašky. Tuk a nerozložitelný odpad v kanalizaci tiká jako časovaná bomba. Až obrazně řečeno vybuchne a kanalizace se ucpe, je čištění kanalizace nezbytností. Abyste takovýmto případům mohli předcházet, musíte podniknout určitá opatření.

Čištění kanalizace

Kdo zodpovídá za čištění kanalizace?

Na čištění kanalizace se myslí jen málokdy, respektive až v době havárie. Že se vaše kanalizace potýkala s nánosy tuků, zbytků jídla, vložek, vlhčených ubrousků a dalšího nerozložitelného odpadu jste neměli ani tušení? Dozvěděli jste se to až v hodinu H, kdy váš sklep zaplavily splašky a zamořil zápach? Také byste nad tím nejraději mávli rukou, ať to vyřeší někdo jiný, jenže jste majitelem kanalizační přípojky? Nikam! Dříve než vyrazíte do práce, budete muset situaci nějak řešit. Tedy jestli se o chvíli později ve splašcích nechcete brodit až po kolena a poslouchat nářky vašich sousedů.

V případech, kdy se kanalizace ucpe se nedoporučuje vlastní zásah. Nánosy tuku a odpadu mohou být tak velké, že i kdyby jste se dozvěděli jejich přesné umístění, nic byste s nánosem nezmohli. Tohle si žádá rychlý zásah odborníků, kteří na čištění kanalizace mají výkonné stroje, hlavně ale oplývají zkušenostmi. Co je pro vás nevšední pohroma, je pro ně každodenní rutina.

Co způsobuje ucpání kanalizace a jak tomu příště zabránit?

Čištění kanalizace provádí vždy jen odborná firma. Komu volat? Nejlépe odborníkům z okolí, kteří vám zaručí rychlý zásah a lidové ceny. Po vyčištění kanalizace je dobré nechat si její průchodnost zkontrolovat speciální kamerou. Protože pokud v průchodnosti brání nějaká překážka nebo je stav kanalizačního potrubí v havarijním stavu, mohla by se situace co nevidět opakovat.

Protože však nejčastější příčinou ucpané kanalizace bývají ztuhlé tuky a nerozložitelný odpad, který v kanalizačním potrubí nemá co dělat, je zapotřebí zakročit a učinit preventivní opatření.

Divili byste se, jaký vliv mělo na vaši havárii na první pohled nevinné vylití fritovacího oleje do záchodové mísy či spláchnutí vlhčeného ubrousku. Právě tuk a vlhčené ubrousky jsou dnes nejčastější příčinou havárie.