Dia potraviny o Vánocích na vašem stole

Dia potraviny představují možnost vychutnat si Vánoce se vším všudy. Zvlášť lidé s cukrovkou uvítají možnost existence těchto potravin. Ovšem pokud si každoročně dáváte předsevzetí zhubnout a jen těžko odoláváte všem těm laskominám i vám jsou dia potraviny nakloněny. Rozhodně to neznamená, že můžete do sebe házet jedno dia cukroví za druhým.

 

Dia potraviny
Dia potraviny

Jaký je rozdíl mezi klasickými a dia potravinami

Kde hledat rozdíl mezi dia potravinami a těmi klasickými? Dalo by se říci, že vlastně nikde. Většinou je pouze sacharóza, tedy druh cukru, nahrazen jiným sladidlem. Jedná-li se o sladidlo neenergetické a potravina má tak nižší obsah cukru a energie ve srovnání s běžnou potravinou, dá se to považovat za výhodu. Klasický cukr je nahrazen zdravější alternativou a především neohrožuje diabetiky. Rozhodně se však nejedná o nekalorické pochoutky. Dodržíte-li přiměřené množství konzumace, obávat se o svou tělesnou hmotnost nemusíte. V menším množství neškodí nic. Často za nadváhu může něco mnohem prostšího – například velká večeře.

Dia potraviny vám kapsu nezruinují

Dia potraviny se dnes na vás culí z každého koutu. Naleznete je nejen v obchodech, jako je Kaufland a další, ale i na internetu. Výhodou je, že nejsou ani v porovnání s klasickými potravinami dražší. Dia potraviny mají skvělou chuť a odpovídají zdravějšímu životnímu stylu. Uspokojí nejen chuťové pohárky diabetiků, ale i běžných zdravých konzumentů. Důležité je pouze si uvědomit, že dia potraviny neznačí dietní. Jsou především určeny lidem s cukrovkou – tedy diabetem. Budete-li je konzumovat v rozumné míře, uhlídáte svou tělesnou váhu a nic vám nehrozí.

Konzumuji dia potraviny a nehubnu

Jak jsme již uvedli dia potraviny ani v nejmenším, nenahrazují dietní jídlo. Výjimku zde tvoří sladidlo, jež nemusí vždy mít méně energie v porovnání s klasickým cukrem. Proto pokaždé studujte etiketu a rozhodně nekonzumujte ani dia cukroví bez omezení. Tím, že budete ležet doma na gauči a mlsat určitě nezhubnete.

 

Mlsání bez výčitek
Objednávky +420 727 911 332