Mýty o uzdravování

Většina lidí si bohužel nedá tu práci věcem porozumět a přejímá pouze informace a rady jako daný fakt. S podivem to funguje i v případech, kdy rady v praxi nefungují. Jedna z nejpoškozenějších oblastí, kde současná populace podlehla spoustě účelových desinformací nebo mýtům, je lidské zdraví.

Touha po jednoduchosti, zbavení se vlastní zodpovědnosti, lenost a nekritické myšlení, žene pacienty do ordinací a léčitelských pokojů v touze po kouzelných nebo všemocných pilulkách, které do jejich nemocných, zanedbaných těl doručí ono vytoužené abstraktní „zdraví“.

 

 

Wobenzym
Lék Wobenzym

 

Všichni ale zároveň skrytě nebo alespoň podvědomě tušíme, že pokud si 20 let huntujeme záda a nemáme na nich svaly, které by naši postavu udržely, žádná kouzelná mastička nám je do druhého dne nevybuduje. Otupí bolest, to ano, ale dlouhodobě se s našim stavem budeme muset smířit anebo začít cvičit. Základ je porozumět meritu věci a to vyžaduje znalosti o lidském těle, a to jak jeho stavby, tak funkcí.

Nejaktuálnější je teď střet s virózami a infekcemi, které nás v zimním období snadno napadají díky naší narušené imunitě. Pokud k nemocím typu zánět průdušek, nosohltanu, chřipka, angina budeme přistupovat „konzumně“, bez porozumění, nastříkáme patrně na bolavá místa nějaká analgetika, otupíme bolest, už lehce zvýšenou teplotu rychle srazíme příslušnými prášky a pak se divíme, že se „to s námi vleče“ velmi dlouho nebo se nemoci opakovaně vrací. Kromě řešení aktuálního onemocnění je třeba řešit i jeho původ. A tou je onen oslabený imunitní systém. Zásadní roli při nastartování obranných a hojivých procesů hrají enzymy, biologické katalyzátory, kterých je v organismu několik tisíc druhů a každý má svou specifickou funkci. Zvlášť důležitý je např. trypsin, který má výrazný protizánětlivý účinek a zlepšuje hojení.

Chceme-li tedy jít po příčině, je třeba „zalepit díry“ ve vlastní obranyschopnosti. Přirozených obranných reakcí vlastního organismu je třeba umět i účinně využívat. Například zvýšená teplota: ta sama o sobě není projev nemoci, ale reakcí na ni! Zabraňuje množení virů a bakterií, navíc aktivuje imunitní systém.

Pro obnovení imunitního systému je zásadní funkčnost lymfatického oběhu (pohyb, lymfomasáže, detoxikace), dostatek spánku, vyvážená strava, v zimě teplo! (horké nápoje, podceňované rukavice už od podzimu), co nejméně stresu a pokud už, tak následně zpracovaného. A pokud hledáme i pomoc zvenčí, tak takovou, která podporuje vlastní procesy a nezatěžuje zbytečně jinými. Lze zahájit podpůrnou enzymovou léčbu, která dodá obdobné enzymy, které řídí imunitní systém. Zrychlí se tak hojení tkání, omezí se otoky a záněty v těle. Nejznámější enzymový lék Wobenzym obsahuje unikátní směs enzymů, jejíž účinnost je ověřena rozsáhlým vědeckým výzkumem, řadou kontrolovaných klinických studií a více než 40letou léčebnou praxí.

 

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *