Návštěva na Úřadu práce

Pokud patříte do skupiny těch, kteří ztratili své zaměstnání, měly byste se do tří pracovních dnů zaregistrovat na úřad práce. Tyto kroky vám zajistí zdravotní a sociální pojištění, hmotné zabezpečení (po splnění zákonem daných podmínek) v nezaměstnanosti a zdroj volných míst.

Úřad práce
Úřad práce

Možnosti na Úřadu práce

Úřad práce je státní institucí a jak by si každý řekl, měla by i nezaměstnaným pomoci v každém případě.  Bohužel tomu tak není.  Každá návštěva Úřadu práce nepřesáhne délky deseti minut.  V každém případě se při hledání práce obraťte i na personální agenturu. V Česku jich existuje přes dva tisíce. Než ale poskytnete své údaje, nejprve si agenturu prověřte. Zárukou precizně odvedené práce agentury by mělo být členství v Asociaci poskytovatelů personálních služeb.  Například za zprostředkování práce se u agentury Žirafa.cz neplatí.

Rekvalifikace – další krok k nové práci

Sjednává ji a hradí úřad práce, v jehož evidenci se uchazeč o zaměstnání nachází.  Uchazeč o ni může požádat – ale o tom, zda bude poskytnuta, rozhoduje vždy pracovník úřadu práce. Není povinná a pokud jej uchazeč nepřijme, nemůže být z důvodu neabsolvování vyřazen z evidence.