Nepodceňujme nebezpečí, které představují blechy a klíšťata

Nebezpečí, které představují blechy a klíšťata

Vnější parazité mohou být nejen nepříjemností, ale dokonce ohrožují i zdraví. Jaké komplikaci v podobě blech a klíšťat zabránit?

Fypryst

Klíšťata přenášejí vážné nemoci

Klíšťata může náš pes nachytat nejen na zahradě, v lese nebo na louce, ale třeba i při procházce městským udržovaným parkem. Pokud nezvolíme vhodnou prevenci, může se po každém venčení opakovat stejný scénář odstraňování klíšťat z psího kožíšku. Tito parazité přenášejí závažné nemoci jako boreliózu a třeba i o něco exotičtější babeziózu, anaplazmózu nebo leishmaniózu.  Ty jsou u nás diagnostikovány stále častěji a nebezpeční jak pro zvířata, tak i pro lidi.

Malé blechy, velký problém

Zablešení je nejen nepříjemné, ale také ohrožuje zdraví. Pes či kočka se potýkají se svěděním, mohou se objevit záněty kůže, oslabení alergická reakce a hrozí dokonce přenos psí tasemnice. Domácnost se blechami zamoří překvapivě rychle díky jejich bleskovému rozmnožování. Na zvířeti najdeme jen 5% bleší populace, zbytek je v prostředí. Odolným rezervoárem blech je stadium kukly, které může zůstat spící půl roku i mnohem déle. Vymýtit blechy z domácnosti je velmi náročné a někdy nezbyde, než zavolat specializovanou firmu.

Důležitá je prevence

Před napadením mazlíčků blechami, klíšťaty a všenkami chrání přípravek Fypryst. Účinnou látkou je léty prověřený fipronyl, chránící před klíšťaty po dobu 4 týdnů a před blechami ještě déle. Oblíbený je nejen díky dobrému účinku, ale také díky jednoduché aplikaci, kterou zvládne každý majitel zvířátka. Obsah spot- on pipety stačí aplikovat na kůži mezi lopatky. Fypryst CAT je určen pro kočičky, Fypryst DOG pro pejsky. Při výběru zohledněte váhovou kategorii psa. Kde Fypryst koupit? Může vám jej prodat vás veterinář, nebo navštivte lékárnu či zverimex.

Tags:

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *