Výpověď z práce a hledání nového zaměstnání s Žirafa.cz

Už to nemůžete déle v práci snést? Nastavil vám vedoucí tak příšerné podmínky, že vám bude bez něj lépe? Jenže, kde hledat novou práci? Pokud se i ve vaší hlavě nalézá několik otazníků, přinášíme vám na ně odpověď.

Předně pamatujte, že nové zaměstnání je lépe mít vyhlídnuto předem. Proto se zaměřte na hledání jiné práce ještě dřív, než podáte výpověď. “Hledat práci nemusí být zase tak složité, jak se na první dojem zdá” říká ze zkušenosti Martina Polanská makléřka personální agentury Žirafa.cz . Naše personální agentura pomáhá najít práci tisíce dalším uchazečům. Práce si vás nyní najde sama. Navštivte naše sránky www.zirafa.cz .

 

Žirafa.cz
Žirafa.cz

Nepropásněte nejnovější nabídky práce na trhu

Díky profesionálnímu přístupu dobře organizovaného týmu Žirafa.cz, který pročesává den za dnem trh s prací, to taková věda nebude. Nepropásněte tedy nejnovější nabídky práce a získejte aktualizovaný seznam volných pracovních míst, jež budou odpovídat přesně vašim představám.

Ve všem špatném je potřeba hledat něco dobrého. Podat výpověď přináší i své klady. Nejen, že na vás čeká nová práce, ale pravděpodobně i lepší. Nemusíte s výpovědí vyčkávat na vhodnou chvíli. Je jen pouze na vás, kdy to na vedení oznámíte. Rovněž nemusíte dlouze dumat nad důvodem. Sice můžete napsat pravdu, ale ne vždy se to doporučuje. Důvod, že vedoucí je „pako“ by se nemusel shledat s nadšením. Ze zákona si totiž pravý důvod můžete nechat jen pro sebe. Zkrátka čas a příčina jen ve vaší režii. Nikdo vás v zaměstnání nemůže držet proti vaší vůli. Rovněž jsou povinni vám po dobu výpovědní lhůty vyplácet váš plat.

Nutnost dodržet výpovědní lhůtu

To, co je na výpovědi nepříjemné, je výpovědní lhůta. Ode dne, kdy podáte písemnou výpověď v zaměstnání, musíte minimálně další dva měsíce u téže společnosti pracovat. Není-li důvodem stěhování apod. To jsou pak zvláštní výjimky. Dobu trvání poznáte podle pracovní smlouvy, kde by měla být uvedena. Stejná pravidla fungují také u zaměstnavatele, pokud neporušíte žádná pravidla, nesmí vás vyhodit na hodinu. Ze zákona vám také plynou dvě důležité povinnosti. Výpověď musí být písemná a podána vašemu zaměstnavateli a přímému nadřízenému osobně nebo doporučeně.

 

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *