Zdeformované alu disky

Oprava dokáže navrátit krásu i poškozeným a zdeformovaným alu diskům. K autům a motorkám dnes neodmyslitelně patří alu kola. Jejich konstrukce je lehká, což představuje jistou výhodu, ale zároveň to předurčuje ráfek ke snadnému poškození. Hliníkovým diskům nesvědčí neopatrnost při jízdě ani katastrofální stav mnohých našich silnic a závada nejčastěji vznikne najetím do výmolu nebo na obrubník. Dochází nejen k tvorbě škrábanců nebo k odloupnutí laku, ale i k deformitě tvaru, což může zapříčinit funkční změny a defekt pneumatiky.

Disky u vašeho auta pravidelně kontrolujte

Hliníkové disky je potřeba jednou za čas zkontrolovat, protože při jízdě běžné poškození většinou nepoznáte. Pokud se menší defekt neopraví, z kosmetické záležitosti se může stát vážný problém. Co si počít, pokud nějaké to poškození zjistíme a neradi bychom dělali, že se nic neděje? Kompletní výměna všech disků není většinou na místě. Výhodnější je využít oprav alu disků v servisu.

Jak probíhá oprava disků

Opravy alu disků zahrnují rovnání a návrat jejich původního tvaru, svařování, broušení a nalakování. Dokážou navrátit lesk i funkci téměř jakkoliv poškozenému disku! Lišit se může délka opravy, náročnost prací a samozřejmě i výsledná cena. Ta nikdy není tak závratná, aby bylo výhodnější koupit disky zcela nové.

Alu disky
Alu disky

Komu poškozené disky svěřit

Nevíte, kam s poškozenými alu disky zajít? V pražském pneuservisu Icarauto se této činnosti věnují již od roku 2003, a to na špičkové úrovni. Jsou vybaveni speciálními stroji, číslicově řízenými, za pomoci kterých ze zdeformovaných disků vytvoří disky jako nové. Všechny dílčí práce, které k opravám alu disků patří, jsou prováděny pod jednou střechou, a tím se šetří jak čas, tak i peníze. K Dalším službám tohoto pneuservisu patří uskladnění sezonních gum, přezouvání kol, huštění pneumatik, prodej a mnoho dalšího.

Navštivte Pneuservis Icarauto