ZOO Zlín má důvod k radosti, letos přivítala již 600 000 návštěvníka

Morava to nejsou jen vinice, folkór a kulinářské zážitky. Tato malebná část naší republiky nabízí nepřeberné množství atrakcí, ze kterých si vybere opravdu každý. A co teprve východní Morava a její největší moravské lázně – Lázně Luhačovice, a.s., do kterých si jezdí odpočinout stále více klientů, a to to nejen z České republiky, ale i ze Slovenska. Malebná architektura Luhačovic, o kterou se postaral slovenský architekt Dušan Jurkovič, si podmaní každého návštěvníka. Mezi TOP atraktivní místa na Moravě se řadí i ZOO Zlín, která má v letošním roce velký důvod k oslavám, přivítala totiž již 600 000 návštěvníka. Překrásnou zoologickou zahradu doplňuje neméně nádherný historický zámecký park starý více než 200 let se svojí dominantou – zámkem Lešná. Zlínská ZOO a i park jsou otevřeny celoročně.

 

 

Lázně Luhačovice
ZOO Zlín

 

 

Zlínská ZOO přivítala svého 600 000 návštěvníka v jednom roce, stalo se tak v neděli 25. října, krátce před 15 hodinou. Bylo to vůbec poprvé v téměř sedmdesátileté historii této zoologické zahrady. Šťastnými návštěvníky se staly Ingrid Nováková a Karol Lazo ze slovenské Prievidze. V zoo je přivítal a předal jim dárky ředitel Roman Horský.
Pro Zlínskou ZOO je to výjimečná událost a překonání magické hranice roční návštěvnosti. A proto i dárky pro jubilejního 600 000 návštěvníka byly mimořádné. Kromě vajíčka kasuára se speciálním polepením, klubové karty ZOO Zlín Family, prohlídky areálu zoo s průvodcem, nového nástěnného kalendáře a dalších dárků ze zoo získali Ingrid a Karol také hlavní dárek od partnera Lázní Luhačovice a to třídenní pobyt s wellness procedurami.

 

 

Lázně Luhačovice

 

Lázně Luhačovice

Pro Ingrid i Karola to byla jejich první návštěva Zlínské ZOO. “Z doslechu jsme o ZOO Zlín samozřejmě věděli. Všichni naši kamarádi a známí vás chválili, říkali jsme si, že bychom se konečně měli k vám zajet podívat. A protože se nám dnes nechtělo být doma, sedli jsme do auta a vyrazili na výlet. Nejdříve jsme zamířili do Luhačovic, prošli jsme se po kolonádě, pak jsem ale Ingrid přesvědčil, ať už jdeme k vám, za tygry. To jsou moje nejoblíbenější zvířata”, popsal cestování Karol Lazo. Do zoo přišli v ten správný čas. “V Luhačovicích se mi velmi líbilo, možná bych tam vydržela i déle, ale Karel se už nemohl dočkat tygrů. Je pro mě proto naprosto neuvěřitelné, že kromě všech nádherných dárků jsme získali pobyt právě v Luhačovicích. Velice vám za všechno děkujeme,” neskrývala dojetí Ingrid Nováková. Z výhry měli oba obrovskou radost. “Nikdy jsme nic nevyhráli, ještě dnes ráno jsem se v autě zlobila, že netuším, jak to lidi dělají, že pošlou jen jednu sms do nějaké soutěže a hned vyhrají třeba 2 000 euro. Na dnešní den nezapomeneme a budeme se do Zlínské ZOO velmi rádi vracet”, popsala svoje dojmy Ingrid Nováková.

Zlínská ZOO se dlouhodobě řadí mezi nejnavštěvovanější turistické cíle Moravy a právem i mezi osm nejoblíbenějších míst České republiky. V rámci 15 českých zoo jí v návštěvnosti patří druhé místo. Zlínská zoo – to jsou přírodně pojaté expozice se společným chovem savců a ptáků, přitažlivé průchozí voliéry a výběhy, který umožní bezprostřední kontakt se zvířaty, areál plný zeleně a originálních etnografických předmětů.

 

Lázně Luhačovice, a.s. jsou zase nejnavštěvovanějšími moravskými lázněmi. Lázně se nacházejí v lůně krásné přírody, v malebném údolí, a lákají návštěvníky nejen svými léčebnými a wellness pobyty či svými perfektními službami, ale i neopakovatelnou architekturou, proslulým léčivým pramenem Vincentka, bohatým kulturním životem a nádhernými lázeňskými parky. Lázně Luhačovice vyhledávají pacienti s onemocněním dýchacích cest, pohybového aparátu, trávicího ústrojí, látkové výměny (cukrovka), oběhového ústrojí a s onkologickým onemocněním.

Více informací: www.zoozlin.eu , www.LazneLuhacovice.cz , http://pr-clanky.cz/